10 masaży dla pięknej twarzy

Poprzez masaże w domowym zaciszu, możesz  zadbać o piękno Twojej twarzy. Odmłodzisz skórę, zatrzymasz oznaki starzenia  i sprawisz, że będzie piękniejsza i bardziej jędrna.

Przygotowałam dla Ciebie dziesięć filmów instruktażowych, jak poprawnie i efektywnie zrobić masaż twarzy.
Dzięki regularnym ćwiczeniom twoja skóra stanie się dotleniona, bardziej jędrna i elastyczna, a krążenie zostanie pobudzone.
Codzienny masaż daje również odprężenie i relaksację tkanek, co przyczynia się do redukcji napięć i ładnego wyglądu.

Zaletą tej metody jest ćwiczenie i masowanie w zaciszu domowym. Nie musisz rezerwować sobie dodatkowego czasu, wystarczy kilka minut masażu przy codziennej pielęgnacji.

Pięć pierwszych masaży odbywa się metodą manualną, czyli przy użyciu dłoni. Będziesz mogła zrobić je nawet poza domem będąc w podróży.
Kolejne 5 masaży jest przy użyciu niedrogich przyrządów. Poprowadzę Cię krok po kroku, żebyś nauczyła się je poprawnie stosować.

Przygotowałam kilka różnych masaży, tak żebyś mogła spróbować każdego i zdecydować, który jest dla Ciebie najlepszy.
Możesz sobie zmieniać masaże, albo wykonywać ten który, najbardziej Ci się spodobał.

Moje Masaże Manualne

  1. Masaż codzienny
  2. Masaż intensywny
  3. Masaż wewnętrzny
  4. Masaż relaksacyjny
  5. Masaż liftingujący


  6. Masaż łyżeczkami
  7. Masaż rolerem 3D
  8. Masaż chłodnymi bańkami
  9. Masaż bańka chińską
  10. Masaż płytką GUA SHA

Masaże manualne, które znajdziesz w nagraniach.

1. Masaż codzienny
Masaż codzienny – możesz go wykonywać codziennie, rano i wieczorem . To podstawowe ruchy dzięki którym twoja twarz zyska piękny kolor, kształt i będzie bardziej promienna.
2. Masaż intensywny
Masaż intensywny – jest to bardzo energiczny masaż polegający na pocieraniu skóry, dzięki czemu pobudzamy krążenie, dotleniamy komórki i pobudzamy do pracy. Jest bardzo przyjemny. Masaż ten regeneruje komórki i daje odprężenie.
3. Masaż wewnętrzny
Masaż wewnętrzny – transbukalny, masujemy dolna część twarzy. Masaż ten jest bardzo skuteczny przy bruksiźmie i zaciskaniu szczęk. Wykorzystywany jest w porażeniach mięśni twarzy. Poprawia owal, rozpręża napięcia żuchwy i stawu żuchwowego.
4. Masaż relaksacyjny
Masaż relaksacyjny – to masaż karku, ramion, szyji i głowy. Od niego proponuję zacząć przygodę z masowaniem, gdyż rozluźnienie napięcia występującego na głowie i karku jest równie ważne jak masaż. Dzięki temu łatwiej rozciągnąć przykurcze i zrelaksować mięśnie twarzy.
5. Masaż liftingujący
Masaż liftingujący – jest to masaż pobudzający, odżywiający i dotleniający nasze tkanki, wykonywany w energiczny sposób zapewnia jędrność skóry. Odpowiednio dobrane ćwiczenia działają na nasz ładny i zdrowy wygląd. Wykonywany regularnie dział przeciwstarzeniowo.

Masaże przy użyciu przyrządów.

6. Masaż łyżeczkami
Masaż łyżeczkami – jest to łatwy domowy sposób na piękną skórę, relaksację mięśni i pobudzenie krążenia. Masaż łyżeczkami jest delikatny, przyjemny i a przy okazji działamy przeciwstarzeniowo.
7. Masaż rolerem 3D
Masaż rolerem 3D – roler 3D ma dwie ruchome kulki, które wspomagają masaż manualny. Sprawiają, że możesz dbać o swoją twarz i korzystać z przyjemnego, ale dość intensywnego masowania. Intensywność zależy od stopnia nacisku przy masażu. Zaletą tego rodzaju masażu jest łatwość wykonania.
8. Masaż chłodnymi kulami
Masaż chłodnymi kulami – ten rodzaj masażu uspokaja skórę. Technika ta pobudza przepływ krwi i limfy. Chłodne kule obkurczają tkanki, dzięki czemu nasza twarz będzie bardziej wypoczęta. Zimne kule obniżają napięcie mięśni i dotleniają komórki.
9. Masaż bańka chińską
Masaż bańka chińską - jest to bardzo stara metoda masażu twarzy. Bańki są również wykorzystywane do masażu ciała. Jest to bardzo intensywny masaż, dobrze jest go robić z wyczuciem. Masaż bańka chińską pobudza tkanki do produkcji kolagenu, ujędrnia skórę, poprawia ukrwienie, przepływ limfy, rozpręża mięśnie.
10. Masaż płytką GUA SHA
Masaż płytką GUA SHA jest to znana od stuleci technika masażu. Polega na masowaniu twarzy, szyji i dekoltu kamienną płytką o zaokrąglonych brzegach. Dzięki takiemu masażowi skóra twarzy stanie się bardziej dotleniona i odżywiona. Usuniesz nadmiar limfy, a tym samych opuchlizny na twarzy.
Odtwórz wideo

Joga Twarzy - Akademia Piękna

Masaż wykonywany w zaciszu domowym z odpowiednią częstotliwością odwraca procesy starzenia się skóry, zmniejsza opuchliznę, poprawia jej wygląd, elastyczność i spłyca zmarszczki.
Dzięki temu pięknie wyglądamy i lepiej się czujemy.
Masaż jest też pomocny przy niwelowaniu blizn, wadach zgryzu, porażeniach lub po urazach.